Pelikan MAX w RSP Rów

W czwartek 12 kwietnia zakończyliśmy wdrażanie nowego opryskiwacza w RSP Rów. Maszyna nabyta przez kontrahenta to opryskiwacz wyposażony w belkę polową o szerokości 24 metry. Opryskiwacz wyposażony jest we własną stację hydrauliczną napędzaną WOM ciągnika.

Sterowanie układem cieczowym realizuje komputer polowy TeeJet Radion, współpracujący z systemem nawigacji GPS TeeJet Matrix 840GS.
Opryskiwacz posiada skrętną oś marki ADR, sterowaną cylindrem hydraulicznym sprzężonym z zaczepem ciągnika. Układ działa sprawnie i niezawodnie w pełnym zakresie promienia nawrotu ciągnika.
Belka polowa opryskiwacza jest zawieszona elastycznie na krótkim równoległoboku amortyzowanym sprężynami gazowymi. Punkty podparcia równoległoboku wyposażone są w wibroizolatory metalowo-gumowe. Układ ten stabilizowany jest systemem cylindrów olejowych umożliwiających podparcie belki w systemie sztywnym – zależnym od aktualnego położenia poziomego opryskiwacza, lub w układzie pływającym – niezależnym. Możliwe jest uzyskanie pośrednich stopni swobody belki, pozwalające na uzyskanie niewielkiego stopnia swobody belki. Belka pływa swobodnie w wybranym przez operatora zakresie, a po przekroczeniu stopnia swobodnego położenia belka podąża za opryskiwaczem.

Opryskiwacz posiada zbiornik o pojemności 4200l, wykonany z polietylenu twardego. Zbiornik wyposażony został w system mieszadeł objętościowych oraz eżektorowych. W zależności od ustawienia, pracuje jedno z nich.

Maszyna zasilana jest dwoma pompami Annovi Reverberi BP250 o łącznej sprawności 500l/min. Pompy są rozdzielono układami które zasilają. jedna z nich obsługuje wyłącznie system oprysku, druga system mieszadeł, mycia i rozwadniania. Pompy zabezpieczono niezależnie, dwoma zaworami bezpieczeństwa których pokrętła dostępne są na panelu sterującym, podobnie jak zawory sterowania układami roboczymi.

Opryskiwacz wyposażono w układ oświetlenia dysz, oświetlenie drogowe i zestaw dysz średnio i drobnokroplistych marki TeeJet.

Naszemu Klientowi życzymy zadowolenia z eksploatacji.

Opryskiwacz Bury Pelikan MAX w RSP Rów