UDOR

Rodzina pomp UDOR najpowszechniej znana na polskim rynku jako pompy montowane we współczesnych opryskiwaczach Pilmet. Najpopularniejsze modele to pompy ZETA i już nie oferowane RO.
Cechą charakterystyczną tych pomp to głowice w czerwonym kolorze i kolektory składające się z kilku – kilkunastu segmentów wykonane z polipropylenu.
Podobnie jak pompy innych producentów, są to pompy membranowo – tłokowe w układzie radialnym, pracujące w kąpieli olejowej. Membrany jakie są dostępne do tych pomp, wykonane są z gumy MBR lub polimeru Desmopan. Polimerowe są znacznie trwalsze, jednak należy pamiętać, że są one znacznie twardsze od gumowych, i w wypadku ich montażu może być konieczna wymiana talerzyków pod łbami śrub. W przeciwnym wypadku mimo nowych membran, pompa będzie zabierała wodę do oleju.

Kolektory wykonane z PP mają wiele zalet. Są odporne w 100% na czynniki erozyjne takie jak RSM. Jednak kilkukrotna wymiana membran kończy żywot techniczny kolektorów. Konieczna jest wtedy wymiana jednego z segmentów lub wszystkich elementów składowych co znacznie podnosi koszt naprawy.

Pompy tego producenta cechują się dużą żywotnością, jednak źle znoszą wielokrotną rozbiórkę. Z tego powodu zalecamy stosowanie wyłącznie oryginalnych części i podzespołów, gdyż ich trwałość jest zadowalająca.

Producent oferuje pompy o różnych wydajnościach, zależnie od serii:
– Zeta od 70 do 400 l/min
– Kappa od 17 do 151 l/min
– Delta od 45 do 90 l/min
– Omega od 137 od 177 l/min

Pompy serii RO były montowane w opryskiwaczach Pilmet, Bury. Z uwagi na postępujące zużycie, istnieje możliwość zastąpienia ich pompami Comet.

Koszt napraw – WYSOKI