TeeJet Matrix 430

Matrix 430 to urządzenie oferujące szereg funkcji, pozwalające na sterowanie między innymi opryskiwaczem. Jeśli aktualnie używanym komputerem oprysku jest TeeJet serii 844 lub Radion, Nawigacja Matrix 430 może być łatwo podłączony do układu sterującego bez żadnych przeróbek.

Matrix, to jeden z najprostszych nawigatorów rolniczych, przeznaczony dla wszystkich, którzy dopiero mają zamiar zainwestować w automatyczne sterowanie opryskiwaczem z użyciem sygnału GPS.

W nawigatorze Matrix 430 zastosowano ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala, wystarczający do przejrzystego prezentowania danych roboczych.

Użytkownik ma może wybrać dwa parametry, które będą wyświetlane na ekranie wraz z linią drogi. Mogą to być: prędkość jazdy, numer ścieżki, obszar pracy, czas pracy.
Matrix pozwala na stworzenia torów jazdy po okręgu oraz wytyczanego na podstawie ostatniego zapisanego przejazdu.
Za pomocą gniazda USB można zapisywać raporty o wykonanej pracy. Dostępne formaty to PDF lub KML.

TeeJet 430 korzysta zarówno z sygnału GPS jak i GLONASS a także sygnału korekcyjnego EGNOS. Matrix posiada wbudowaną technologię dzięki której w chwili utraty sygnału, lub gdy jest on słabej jakości, urządzenie nie przerwie pracy. Droga zostanie obliczona na podsta

wie ostatniej pozycji i prędkości wyliczy dalszą ścieżkę, która zostanie skorygowana gdy tylko jakość sygnału będzie lepsza.

Dokładność przejazdu do przejazdu wynosi 30-45 cm, bez uwzględnienia sygnału korekcji EGNOS, oraz 15-25 cm z korekcją. Jeśli nawigator ma pracować na terenie silnie pagórkowatym, konieczne jest korzystanie z droższych anten, wyposażonych w akcelerometry określające kąt uchyłu pionowego, oraz naziemnych stacji korekcyjnych. Przed każdą aplikacją, warto pokusić się o pomiar natężenia sygnału satelitarnego, aby uniknąć rozczarowania spowodowanego niedokładną pracą urządzenia.

Standardową anteną oferowaną z zestawem jest TeeJet RXA 30.

POBIERZ INSTRUKCJĘ