Pelikan

PELIKAN 2300, 2700, 3100

Opryskiwacze polowe zaczepiane PELIKAN 2300, 2700, 3100 litrów przeznaczone są głównie do pracy w średnich i dużych gospodarstwach rolnych.

Wyposażone są: w zbiornik główny, zbiornik do mycia rąk i zbiornik do płukania, filtr ssawny włoski 30 mesh z zaworem odcinającym, mieszadło hydrauliczne, zaczep łamany z regulowaną osią oraz ramę stalową. Do tych opryskiwaczy proponujemy włoskie pompy firmy UDOR o wydajności od 170 –  260 l/min / 20 bar. Sterowanie stałociśnieniowe, proporcjonalne 5+2 z filtrem i manometrem – ręczne, elektryczne oraz komputerowe (BRAVO 180S, MÜLLER SPRAYDOS).

Rodzaje belek opryskowych: 

– belki opryskowe podnoszone hydraulicznie, rozkładane ręcznie, z samopoziomowaniem, rurka kwasówka z oprawami pojedynczymi lub z oprawami wielopozycyjnymi z filtrami sekcyjnymi, z filterkami i zaworami antykropelkowymi z jednym kompletem dysz.
Szerokości belki opryskowej to: 14 m, 15 m, 16 m, 18 m, 20 m.

– montujemy także belki opryskowe hydrauliczne: rozkładane (dwoma siłownikami) i podnoszone hydraulicznie, z samopoziomowaniem – sterowane hydrauliką elektrycznie z kabiny ciągnika. Oprawy rozpylaczy na rurce kwasówce są wielopozycyjne, z jednym kompletem dysz.
Szerokości belki opryskowej to: 14 m, 15 m, 16 m, 18 m, 20 m, 21 m.

– montujemy także belki opryskowe hydrauliczne produkcji polskiej lub włoskiej: składane (czterema siłownikami) i podnoszone hydraulicznie, z samopoziomowaniem i hydraulicznym dopasowaniem do skłonów i hydrauliczną blokadą poziomowania (umożliwia opryskiwanie przy złożonej połówce lub ćwiartce belki) – sterowane hydrauliką elektrycznie z kabiny ciągnika. Oprawy rozpylaczy na rurce kwasówce są wielopozycyjne, z jednym kompletem dysz.
Szerokości belki opryskowej to: 14 m, 15 m, 16 m, 18 m, 20 m, 21 m, 24 m.

– istnieje możliwość zamontowania belki włoskiej hydraulicznie rozkładanej czterema siłownikami i podnoszonej z samopoziomowaniem, ze sterowaniem elektrycznym z systemem rękawa powietrznego.
Szerokości robocze belki to: 15 – 16 m, 18 m, 20 – 21 m, 24 m.

Opryskiwacze można wyposażyć dodatkowo w:
– zewnętrzny rozwadniacz środków chemicznych,
– oświetlenie do jazdy po drogach publicznych w technologii LED,
– oświetlenie robocze LED (2 halogeny L+P),
– oświetlenie robocze punktowe rozpylaczy LED (belki hydrauliczne),
– znacznik pianowy,
– nawigację CenterLine lub TrackGuide II,
– urządzenie do zasysania wody (wąż 5 m),
– pneumatyczny układ hamulcowy i pneumatyczną amortyzację belki opryskowej,
– hydrauliczne dopasowanie samopoziomowania do skłonów (tylko w belkach rozkładanych ręcznie),
– dyszę do płukania zbiornika lub elektryczne urządzenie płuczące,
– własny układ hydrauliczny,
– błotniki na koła,
– wał przegubowo-teleskopowy (WOM).