Battioni Pagani

Sprężarki łopatkowe Battioni Pagani Serii MEC przeznaczone są do obsługi wozów asenizacyjnych. Charakteryzują się niezwykle masywną budową, zwartą konstrukcją i łatwością montażu i obsługi. Sprężarki są w stanie wytworzyć ciśnienie 4 bar(MEC8000), jednak wymagają sporej mocy przyłożonego napędu. Model MEC8000 wymaga 53,6KM do osiągnięcia wartości 4 bar.


Konstrukcyjnie sprężarki MEC przypominają produkty z minionej epoki. Są tak solidnie wykonane, że wersja przystosowana do napędu silnikiem hydraulicznym waży 135 kg bez silnika hydraulicznego, oleju i zaworów zabezpieczających. Sprężarka posiada zintegrowany z obudową zbiornik oleju, własną pompę oleju i system dozujący czynnik smarny. Dozownik oleju to mosiężny przyrząd wyposażony we wziernik ze szkła. Użytkownik sam ustala i ustawia ilość oleju jaką otrzymuje mechanizm, w zależności od intensywności pracy sprężarki.

Sprężarki standardowo dostarczane są bez oleju i zaworów zabezpieczających. W zależności od zastosowania, konieczne jest zabudowanie zaworu nadciśnieniowego, podciśnieniowego lub obydwu jednocześnie, oraz manowakuometru.
Sprężarka nie wymaga żadnych dodatkowych zaworów Zewnętrznych. Nastawnik SSANIE/TŁOCZENIE zamontowany w korpusie pompy ustawiany jest ręczną dźwignią.
KATALOG dostępny TUTAJ

Sprężarki produkowane są w trzech wersjach, różniących się oznaczeniem. Dla przykładu:

Seria MEC 8000M – napęd od wałka WOM
Seria MEC 8000H – napęd silnikiem hydraulicznym
Seria MEC 8000DL – napęd bezpośredni
Seria MEC 8000P – napęd pasowy

Do prawidłowego montażu wymagane są zawory bezpieczeństwa dostępne w sklepie:

 

 

 

 

DANE techniczne: