Hypro

HYPRO to brytyjska marka będąca częścią brandu PENTAIR, pod którą dostępne są produkty dla rolnictwa. Między innymi dysze, akcesoria belki polowej, zawory i pompy.
Pompy HYPRO jako jedne z niewielu są projektowane i budowane z uwzględnieniem wymagań rynku rolniczego. Mowa tu o odporności na media z jakimi pracują, parametry techniczne, wykonanie.
Pompy PRZETŁĄCZAJĄCE serii 1543P, 9243P i 9343P posiadają korpus i wirnik wykonany z polipropylenu. Uszczelniane są typowym uszczelnieniem czołowo-ślizgowym, grafitowo-porcelanowym.

Pompy odśrodkowe  HYPRO serii 1543P, 9243P i 9343P oferowane są jako urządzenia napędzane silnikiem spalinowym, elektrycznym, hydraulicznym lub przekładnią pasową. Wydajności tych pomp wynoszą do 1700 l/min. Są zdolne do uzyskania ciśnienia maksymalnego 3,7-4 bar, w zależności od wersji. Przeznaczone są do przetłaczania cieczy między zbiornikami.
Korpusy pomp wyposażono w gwinty wewnętrzne(żeńskie), gwinty calowe. Dostępne są wersje z przyłączami 2″ i 3″.

 

KATALOG i dane techniczne dostępne TUTAJ  

Innym produktem występującym pod marką HYPRO są pompy Serii 1530, 1532, 1533 oraz 9232C-SP. Są to pompy przeznaczone do przetłaczania cieczy. Ich korpusy są odlane z żeliwa szarego. Podobnie jak powyższe pompy, przeznaczone są do napędu spalinowego, elektrycznego, hydraulicznego lub pasowego. Wydajności jakie osiągają to wartości do 1200l/min w zależności od wersji.