Hexagon Ti5

Hexagon Ti5 to kompaktowy zestaw wielofunkcyjny, mogący obsługiwać opryskiwacz, siewnik, rozsiewacz do nawozów, jadę równoległą.
Ti5 łączy w sobie cechy zaawansowanych systemów nawigacyjnych składających się z wielu modułów, stanowiąc niedrogą alternatywę dla mniejszych gospodarstw, które chcą rozpocząć swoją pracę z użyciem narzędzi rolnictwa precyzyjnego.

hexagon ti5
Matryca dotykowa o dużej rozdzielczości ułatwia obsługę Ti5.

Cechy techniczne
Cechą charakterystyczną urządzenia Ti5 jest bardzo szybki procesor, matryca z nakładką dotykową o dużej rozdzielczości, oraz niewielkie rozmiary.
Urządzenie łączy się z centralą wykonawczą zlokalizowaną na maszynie-narzędziu za pomocą magistrali cyfrowej ISObus. Dla użytkownika jest to o tyle ważna informacja, że nie musi on się zmagać z wiązką przewodów o średnicy 20 mm, zakończoną potężnym wtykiem. liczącym kilkanaście, a niekiedy kilkadziesiąt pinów. Wiązka łącząca Ti5 z centralą wykonawczą to zaledwie dwa przewody komunikacyjne i dwa zasilające.

Pudełko z zestawem zawiera panel, uchwyt montażowy, wiązkę przyłączeniową. Centralę wykonawczą należy zdefiniować i zamówić oddzielnie.

Moduł wykonawczy zamontowany na np. opryskiwaczu jest wyposażony w doskonałej jakości hermetyczne złącza. Planując montaż zestawu należy wybrać typ zaworów które ma obsługiwać centrala. Mowa tu o systemie sterowania – dwu, lub trój-przewodowe. Centrala może obsługiwać zawory sekcyjne i regulacyjne wszystkich producentów – TeeJet, Arag, Banjo, Tecomec, Altek i innych. Podobnie uniwersalne jest adoptowanie przepływomierzy różnych typów. Urządzenie pracuje poprawnie z przepływomierzami łopatkowymi, indukcyjnymi, o bardzo różnych ilościach impulsów na 1 l cieczy.
Konfiguracja urządzenia jest dość prosta, ale trzeba pamiętać, że duża ilość możliwości adaptacyjnych powoduje większą możliwość popełnienia błędu podczas konfiguracji.
Centrala wykonawcza opryskiwacza jest standardowo wyposażona w 10 kabli sekcyjnych, co umożliwia skonfigurowanie nawet 30 metrowej belki opryskowej z akceptowalną ilością zaworów przypadających na jedną sekcję.
Hexagon Ti5 może być podłączony jednocześnie jako system prowadzenia równoległego z zaznaczeniem, że może być użyty do prowadzenia ciągnika lub oprysku, lecz nie jednocześnie. Tą funkcję posiada starszy brat – Hexagon Ti7.
Hexagon Ti5 posiada funkcję wczytywania i zdawania danych roboczych, co umożliwia jego współpracę z programami rolnictwa precyzyjnego. Urządzenie posiada wgrane menu w języku polskim.