Bury – nowa fabryka

Firma Bury Maszyny Rolnicze rozwija się dynamicznie. W miniony piątek tj 23.02.2018 roku nastąpiło otwarcie nowej hali fabrycznej o powierzchni 2000 m2  zbudowanej na działce sąsiadującej z dotychczasowym zakładem. Inwestycja kosztowała ponad 5 000 000 PLN i uzyskała dofinansowanie ze środków UE w wysokości 2 655 000 PLN.

Nowa część zakładu Bury już za kilka dni stanie się nowoczesną montownią opryskiwaczy rolniczych. W wydzielonej części nowego budynku mieści się nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn części i podzespołów. Zakład zatrudnia obecnie ponad 70 osób.
Linia produkcyjna opryskiwaczy Bury będzie miała charakter gniazdowy, kończący się kontrolą jakości produktu na stole rowkowym. Wszystkie operacje montażowe i kalibracyjne będą odbywać się pod dachem, co zapewni powtarzalną jakość produkcji, niezależną od pogody i pory roku.
Automatyczny magazyn pozwoli na unikanie pomyłek już na poziomie planowania produkcji.

Fabryka wyposażona jest w systemy grzewcze zapewniające stałą temperaturę wewnątrz hali montażowej. Wzdłuż całej linii produkcyjnej przebiegają suwnice jednociągowe. Powoli to na zautomatyzowanie transportu montowanych maszyn pomiędzy gniazdami produkcyjnymi, oraz dostarczanie ciężkich podzespołów do gniazd produkcyjnych

Na uroczystość otwarcia zaproszeni zostali przedstawiciele władz państwowych, powiatowych i miejskich. Przybyli dealerzy marki Bury i dziennikarze reprezentujący prasę rolniczą i lokalną.
Po uroczystych przemówieniach, przecięcia wstęgi dokonała mała Anastazja, wnuczka właściciela zakładu.
Część wieczorną uświetniły koncerty, wspomnienia i pokaz laserów.

Fotoreportaż