Zestaw naprawczy belki Lemken

W skład zestawu wchodzą wzmocnienia belki, zawiasy, 2 sworznie i 4 tuleje.

Belka opryskiwaczy Lemken jest bardzo dobrą konstrukcją. Zdarzają się jednak jej usterki.
Pękające zawiasy są niestety częstą usterką trapiącą tą konstrukcję. Usterki polegają najczęściej na pękaniu zespolenia zawiasów od belki, odkształcaniu się zawiasów, wypracowniu osadzenia sworznia zawiasu w części zewnętrznej, wykonanej z giętej blachy. Przyczyną powstawania takich uszkodzeń jest wadliwie wykonany zawias zewnętrzny, nadmiernie odchudzony materiałowo i wytrzymałościowo. Zbierając doświadczenia w trakcie kolejnych działań serwisowych doszliśmy do wniosku, że konieczne jest opracowanie materiałowe i wytrzymałościowe zestawu naprawczego belki Lemken.

Naprawa belki Lemken polega na usunięciu uszkodzonego zawiasu, przyspawanie nowych zawiasów, wzmocnień i dokładne pospawanie wszystkich krawędzi zestawu naprawczego.

Zawiasy belki Lemken, podobnie jak wzmocnienia oferowane przez nas są wykonane ze stli drobnoziarnistej HARDOX o twardości 570-640 HBW (HB). Do ich spawania niezbędny jest odpowiedni drut spawalniczy. W skład zestawu wchodzą wzmocnienia belki, zawiasy, 2 sworznie i 4 tuleje. Zestaw jest dostępny w SKLEPIE w cenie 2500 zł na obie strony – prawą i lewą.


Specyfikacja techniczna stali Hardox 600: